Біфуркація річки Вишня
Біфуркація річки - розподіл водного потоку річки на два рукави, які далі течуть як самостійні водотоки і впадають у різні басейни. Явище властиве для річок з низькими, плоскими вододілами. Найвідоміший у світі приклад біфуркації — річка Оріноко, від якої відділяється рукав, що далі тече як річка Касік'яре. В Росії прикладом біфуркації є річка Россонь.

Але Оріноко і Касік'яре впадає до ОДНОГО океану, а Россонь належить до басейну ОДНОГО моря.

Натомість, річка Вишня належить до басейнів РІЗНИХ морів - Балтійського і Чорного!!!

Це дуже рідкісне унікальне природнє явище, на яке вперше звернув увагу польський професор географії, уродженець села Підгайчики, Міхал Сівак.
В долині між селами Новосілки й Колбаєвичі, поблизу залізничної станції Новосілки проходить головний європейський вододіл і саме тут пропливає річка Вишня, права притока р. Сян (басейн Балтійського моря). В залежності від опадів може відбуватись переливання вод із Вишні потоком Струга Новосілківська в канал Сполучний, а з нього - у Дністер (басейн Чорного моря). При цьому головний потік річки Вишня надалі буде нести свої води до Балтійського моря.


Біфуркація річки Вишня

    На карті це місце позначено червоним кружечком. На жаль, щоб зробити візуально зрозуміле фото цього місця, треба мати або дрон або інші засоби підняття фотоапарату на висоту.


Але не спішіть туди їхати, а тим більше везти туристів!!!
На жаль, мешканці села Новосілок Гостинних не відрізняються екологічною свідомістю. А тому, залежно від опадів в долині Дністра і в долині Вісли відбувається переливання викинутого ними сміття у Дністер, і в Сян. Тобто новосільчани періодично "засмічують" то Чорне, то Балтійське море!
Мало того, селяни не тільки викидають відходи і непотріб до потічка Струга, вони вивозять його на поля навколо усіх каналів.
Побачені мною масштаби забруднення вражають! Тут не вистачить зробити зі школярами екологічну акцію, тут потрібно залучити десяток вантажівок!!!


Обновлен 13 ноя 2018. Создан 09 апр 2014