Рома Прийма-Богачевська (1927-2004)
 

Хореограф та мистецький керівник


Рома Прийма-Богачевська народилася у древньому місті Перемишлі, однак виховувалась у Львові, де і почалась її мистецька кар'єра.

П'ятилітною дівчинкою від ритмо-пластики методи Жах Далекрозе до балетної школи при Львівському Театрі в роках 1939-42 під мистецьким педагогічним керівницвом передових майстрів танцю Вігілієва, О. Трегубова та Клавдії Ошкамп, Рома Прийма-Богачевська вивчала клясичну балетну техніку. По короткому часі дістається на солістку тринадцятьлітною дівчинкою.

Воєнні події 44-их років змусили Рому покинути рідний край і з матір'ю дістаються до Відня, де вступає до славної Музичної Академії танцювального відділу і з відзначенням закінчує дипломом студії.

Слідує затруднення на пості пріма балерини в краєвому театрі міста Іннсбрук, Австрія. Признання критиків відкривають її двері у різні краї. Наступає переїзд до Канади - концерти і виступи з Королівським Балетом, в ролях характерних, згодом переїзд до Америки і звідтілля роз'їжджає по західньому світі з повно-прогамними реситалями, свойого укладу і хореографії. Танець стає для неї мовою, а кожний рух словом, і її талант знаходить вияв у драматично-театральному танці.

Рома Прийма-Богачевська це перша українська танцюристка яка виступала в мистецьких центрах культурного світу: Нью-Йорк, Париж, Мюнхен, Відень, Женева, Лондон, Торонто, Атени та інших, а міжнародна публіка з ентузіязмом стрічала нашу артистку, а критика всюди підкреслювала, що це артистка високої кляси. У своїх танцях і хореографічних креаціях відкриває перед очима чужинецької публіки бізію соняшної України і тим вкладає у скарбницю світового мистецтва шляхетний самоцвіт української танцювальної культури. ЇЇ мистецтво базоване на історії і культурі українського народу. Хореографічні креації Роми Прийми-Богачевської чайка, ікона, верховина, жах війни, відьма, мамона та повні балети: "Квіт папороті", "Перґінт", "Попелюшка", танцювальні креації; "Ікона" з нагоди 1000-ліття християнства України, "Боротьба за волю", та "Сюїта Івасюка".

Тепер постійно живе в Нью-Йорку, де провадить школи танців, часто викладає і хореографує для танцювальних ансамблів в Америці й Канаді та провадить ансамблем "Сизокрилі".

 

Джерело: https://www.brama.com/syzokryli/ukr.html

 

На жаль, інформація сайту не оновлювалась. Рома Прийма померла у 2004 році.

 

"Львівські вісті" за 1943 рік

 Создан 05 апр 2013