Скульптури перед входом до залу Галицького Сейму

По обидва боки від центральної осі будинку на рівні га­лереї перед входом до зали засідань раніше знаходилися дві скульптурні групи, виконані Зиґмунтом Трембецьким. Ці гру­пи представляли чотирьох польських і давньоруських прави­телів: князів Мєшка І (Mieszko I) та Володимира Великого, які запро­ва­дили християнство, а також короля Казимира Великого (Kaziemerz Wielki) та князя Яро­слава Мудрого.

Закрадається підозра, що підпис під цим фото зроблено коньюктурно! Радше це князі Мєшко І  та Володимир Великий. Тоді логічно було б припустити, що з другої сторони від входу до залу могли стояти король Казимир Великий та князь Яро­слав Мудрий.

Скульптури перед входом до зали засідань у Галицькому Сеймі.
Скульптор: Зиґмунт Трембецький (1847-1922; Zygmunt Trembecki).
Фотографія: А.Ленкевича.

 

P.S. З'явилась інформація від https://www.lvivcenter.org/uk/lia/object/architecture/?ci_objectid=293:

"По обидва боки від центральної осі будинку на рівні га­лереї перед входом до зали засідань раніше знаходилися дві скульптурні групи, виконані Зиґмунтом Трембецьким. Ці гру­пи представляли чотирьох польських і давньоруських прави­телів: князів Мєшка І (Mieszko I) та Володимира Великого, які запро­ва­дили християнство, а також короля Казимира Великого (Kaziemerz Wielki) та князя Яро­слава Мудрого. Під час Другої світової війни або відразу ж після неї ці скульптури безслідно зникли.

 

Галицький сейм

Opis obrazu: Uczestnicy kursu. Widoczni m.in. profesorowie na Wydziale Teologicznym we Lwowie: ks. prof. Piotr Stach (1) i ks. prof. Szczepan Szydelski (2).
Data wydarzenia: 1931-07.  Autor: Wieleżyński L.


Создан 02 апр 2015