Антонін Кунц
Чеський підприємець Антонін Кунц (Antonín Kunz) народився у 1859 році в місті Пльзень.

У 1883 році він отримав освіту слюсаря та відправився в місто Граніце, де відкрив власну майстерню. Спочатку займався ремонтом сільськогосподарської техніки, але пізніше розпочав власне виробництво водяних помп та повітряних двигунів для приводу помп.

 

Antonin Kunz

Джерело фото: [2]

 

На кінець XIX століття у офісі компанії працювало 54 інженерів, проектантів та інших кваліфікованих працівників. На виробництві було задіяно 130 робітників, а для будівництва водогонів та гідротехнічних споруд фірма залучала до 400 найманих працівників.

У 1910 році після серії невдалих проектів та затяжної кризи на підприємстві, Антонін Кунц покінчив життя самогубством.

 

Antonin Kunz

Джерело фото: [3]

 

У 1913 році фірму Кунца перереєстровано, як акціонерне товариство під назвою «První moravská továrna na vodovody a pumpy, Antonín Kunz v Hranicích». Статутний капітал товариства становив 1 000 000 крон.

Станом на 1919 рік основні виробничі потужності та центральний офіс акціонерного товариства Антоніна Кунца розташовувались у місті Граніце, філія та товарний склад — у Празі, філія технічного відділу — у Тренчині та ще одна філія компанії у місті Львів (на той час Польща).

У 1925 році Львівська філія була продана інженеру Стіксу [2].

У 1947 році підприємство Кунца поглинуто компанією «Sigma Pumpy Olomouc». Дочірня компанія під назвою «Sigma pumpy Hranice» успішно функціонує і нині.

 

 

Джерела:

1. facebook.com

2. web.nacr.cz/pomucky

3. cer-tech.cz/post/antonin-kunzСоздан 30 мар 2015