Церква в Красові
У 1894 році у південно-західній частині Загальної краєвої виставки була збудована дерев'яна трикупольна церква в традиційному гуцульському стилі. Церкву спорудив тесля Лесь Кобчук з Яворова з допомогою шести гуцулів-теслярів.

 Церква розташовувалась в центрі етнографічного відділу, ліворуч алеї, що провадить від вул. Стрийської. Побачити її розташування можна на Ситуаційному плані Загальної Крайової Вистави 1894 року на сайті www.lvivcenter.org/uk/umd/map. На плані церкву позначено під номером 75.

 

Ось декілька фото з сторінки сайту lvivcenter, де можна передивитись світлини різних виставок Львова, серед яких зустрічаються знимки Етнографічного відділу Вистави Крайової.

Вистава Крайова Церква Параскеви  Вистава Крайова Церква Параскеви

Вистава Крайова Церква Параскеви  Вистава Крайова Церква Параскеви

Вистава Крайова Церква Параскеви  Вистава Крайова Церква Параскеви

 


Той же сайт lvivcenter називає церкву "неіснуючим нині об'єктом".

Але в своїй книзі "Моє життя. Спогади" (стор.150) Степан Шухевич, який був сином тогочасного пароха села Красів о.Євгена) пише:
 

 

"На виставці в етнографічному відділі також була гуцульська церква. По виставці мій батько закупив цю церковцю з церковних фондів і поставив її в Красові, де вона й стоїть донині".

Про перенесення церкви написано і на сайті decerkva.org.ua:


"У 1894 році, на Краєву виставку у Львові, організовану з нагоди 100-річчя повстання Т. Костюшка, народний майстер з Гуцульщини Лесь Копчук, збудував дерев`яну церкву, яка після виставки з ініціативи о. Євгена Шухевича була куплена красівською громадою і перевезена у село, де стоїть дотепер. Посвячував її у 1896 році тодішній митрополит Сильвестр Сембратович".

 

Про набуття громадою і перенесення церкви до Красова після після чотирьох місяців експонування на Виставі Крайовій пише Дмитро Каднічанський (м.Львів) в праці "ВИКОРИСТАННЯ ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ УКРАЇНИ У ТУРИЗМІ НА ПРИКЛАДІ СКАНСЕНІВ" (Журнал_«Краєзнавство»,_2012._–_Ч.1.pdf)

 

Наступні дві світлини походять з книги С.Шухевича "Моє життя. Спогади"

Посвячення церкви в Красові

Посвячення церкви в Красові

 

Ця церква досі стоїть в селі Красів Миколаївського району Львівської області і знаходиться у користуванні громади УГКЦ.

Цікаво, що церква орієнтована "навпаки" - головний вхід до неї розташований зі сходу (там, де має бути вівтар). Можливо, це було викликано місцевим рельєфом.

 

Церква в Красові  Інтер'єр церкви в с.Красів

Джерело фото: 1ua.com.ua

 

Ікона Богородиці Одигітрії з красівської церкви, намальована у першій третині XV ст. зберігається у Національному музеї у Львові.

 

Красівська Богородиця до і після реставрації

Красівська Богородиця до і після реставрації (фото з сайту risu.org.ua).

 

Ці та інші фотографії зібрано в альбом: "Старі і нові фото. Село Красів"Создан 30 мар 2015